Vác-DVSC kézilabda

Kézilabda: három góllal győztek Vácon a debreceniek

Sport

A Debrecen 30-27-re győzött a Vác otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A hazaiak egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen. A 47. percben még ötgólos hátrányban voltak, és bár az 54. percre felzárkóztak mínusz egyre, a hajrá jobban sikerült a Debrecennek.

A Bajnokok Ligája-szereplő DVSC-ben egy kivételével minden mezőnyjátékos szerzett gólt, Hámori Konszuéla és Vámos Petra öt-öt alkalommal volt eredményes. Catherine Gabriel 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A vácianál a válogatott balátlövő Kuczora Csenge 11-szer talált be.

Praktiker-Vác – DVSC Schaeffler 27-30 (12-14)

Vác 500 néző. V: Felhő, Öcsi

VÁC: Csizmadia – Such 2, Ferenczy, Bordás, KUCZORA 11(6), Marincsák 3, Ballai A. 1 Csere: Bukovszky (kapus), Tyiskov-Helembai 2, CSÍKOS 3, Kovács Anikó 1, Ballai B. 1, Csire 1, Bánfai K. 1 Kovalcsik 1. Edző: Herbert Gábor
DVSC: GABRIEL – Grosch 2, HÁMORI K. 5, VÁMOS P- 5, Füzi-Tóvizi 1 , Kácsor 1, PETRUS 4.. Csere: Bartulovic (kapus), Planéta 1, Costa 2, Töpfner 4 (4), Haggerty 1 , Jovovics 1, Johansson, Vámos M. 2. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 2–4. 16. p.: 6–6. 25. p.: 8–12. 36. p.: 15–16. 44. p.: 17–22. 54. p.: 25–26. 58. p.: 26–28.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4

Herbert Gábor: Gratulálok a Debrecennek a mai győzelemhez és az elmúlt hetek BL-sikereihez egyaránt. Jól esik hogy kollégám rangadónak nevezte a mérkőzést, de ahhoz , hogy ilyen csapattal felvegyük a versenyt száz százalékot kell produkálnunk. Akaratban ott voltunk, fegyelemben közelítettünk ehhez, de még várni kell az igazi nagy bravúrra. Szemrehányást nem tehetek a csapatomnak, erre a teljesítményre lehet építeni.
Szilágyi Zoltán: Tipikus Vác–Debrecen meccs volt nagy dicséretet érdemel a kiválóan felkészített hazai csapat, amely az utolsó percekig szorossá tette a mérkőzést. Kétszer is megvolt a lehetőségünk, hogy lezárjuk a meccset, de a Vác mindkétszer szívósan visszaküzdötte magát. Fontos volt, hogy egy ilyen kiélezett találkozón a sorsdöntő pillanatokban jó döntéseket tudtak hozni.